PKU Connect

Maksymalny poziom naładowania pozytywną energią!

Dzielmy się pozytywną energią!

Rób małe rzeczy z wielką pasją!

O nas

O PKUConnect

pkuconnect_onas

PKUconnect jest miejscem, dzięki któremu osoby związane z PKU mogą czerpać pozytywną energię oraz motywować innych do działania.
Chcemy wspierać i inspirować wszystkich, którzy są związani z PKU, począwszy od rodziców zaskoczonych diagnozą swojego dziecka, poprzez nastolatków, którzy stają się coraz bardziej samodzielni i w tym czasie potrzebują wsparcia, aż po dorosłych, doskonale radzących sobie z dietą. Chcemy Was inspirować do osiągania rzeczy, które wydają się Wam niemożliwe.

Podłącz się do PKUconnect i korzystaj w pełni z jego możliwości:

 • Twórz z nami nowe, ciekawe miejsce w sieci,
  dołączając do Redakcji PKUconnect.
 • Dodawaj swoje przepisy i korzystaj z ogromnej bazy
  przepisów niskobiałkowych.
 • Zapoznaj się z poradami na temat życia z PKU.
 • Masz pytania? Nasi eksperci pomogą rozwiać Twoje wątpliwości.
 • Sprawdzaj na bieżąco, jakie konkursy i aktywności
  przygotowaliśmy dla Ciebie i zdobywaj atrakcyjne nagrody.
 • Dziel się swoją pozytywną energią!

I najważniejsze! Pamiętaj o tym, że:

pkuconnect_onas_sentencja

O Nutricii

pkuconnect_onas_nutricia

POMAGAMY – we współpracy ze specjalistami w dziedzinie chorób rzadkich otaczamy kompleksową opieką osoby chore i ich bliskich. Poprzez żywienie medyczne zwiększamy skuteczność leczenia i podnosimy jakość życia naszych pacjentów.

INSPIRUJEMY do odkrywania na nowo pasji do życia i podążania za swoimi marzeniami. W ramach prowadzonych projektów przekonujemy, że ograniczenia związane z chorobą mogą również otwierać nowe możliwości.

JESTEŚMY blisko, aby móc lepiej wsłuchać się w potrzeby osób chorych, zrozumieć je i odpowiednio na nie reagować.

Nutricia Metabolics od ponad 15 lat jest zaufanym partnerem lekarzy i pacjentów w leczeniu żywieniowym chorób rzadkich, w których dieta jest często jedynym sposobem leczenia. Poza dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych, Nutricia aktywnie wspiera środowisko pacjentów oraz specjalistów w działaniach prozdrowotnych i edukacyjnych:
współpracuje z Polskim Towarzystwem Fenyloketonurii, Polskim Towarzystwem Mukowiscydozy, specjalistami z poradni metabolicznych, w których leczeni są pacjenci oraz stowarzyszeniami pacjentów. Firma wspiera takie inicjatywy jak: Program Profilaktyki i Zapobiegania Zespołowi Matczynej Fenyloketonurii, prowadzony przez Polskie Towarzystwo Fenyloketonurii. Organizujemy podczas spotkań stowarzyszeń pacjentów warsztaty kulinarne, wydajemy edukacyjne czasopisma i poradniki na temat diety.

Jako Nutricia Polska jesteśmy aktywnym partnerem środowiska osób dotkniętych wrodzonymi chorobami metabolicznymi i specjalistów. Naszym celem jest wspólne dążenie do poprawy jakości życia pacjentów i ich najbliższych.

www.nutriciamedyczna.pl

O Redakcji PKUConnect

Redakcja PKUconnect to zespół, który tworzy na co dzień portal PKUconnect, zamieszczając w nim artykuły, porady ekspertów, informacje oraz ciekawostki na temat fenyloketonurii. Dzięki naszemu serwisowi osoby związane z PKU mogą motywować się nawzajem, dzieląc się swoją codziennością, swoimi odkryciami i inspirującymi historiami.

Zespół Redakcji PKUconnect

Użytkownicy PKUconnect

Wszystkie osoby związane z PKU, które zamieszczają w naszym serwisie artykuły, historie, porady i przepisy.
Dodaj swój tekst, zostań redaktorem i twórz z nami PKUconnect.pl!

Iza Gontarek

Żona z kilkuletnim stażem i mama małego Kubusia. Osoba uwielbiająca pokonywać dziesiątki kilometrów na świeżym powietrzu. Zorganizowana, uśmiechnięta (nawet o 5 rano), kreatywna, mająca dobre podejście do dzieci. Lubiąca podróże i kochająca dobre jedzenie! Znająca mnóstwo sposobów, aby dziecko się nie nudziło i jadło jeszcze lepiej niż „zdrowe” dzieci. Dzięki najmłodszemu mężczyźnie wie, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Z zawodu jest inżynierem ochrony środowiska.

Justyna Socha

Studentka energetyki, która uwielbia się śmiać, aktywnie spędzać  czas, podróżować i odkrywać nowe smaki. Zawsze wszędzie jej pełno, stąd charakterystyczne roztrzepanie :) Szalona, zawsze pełna energii, którą stara dzielić się z innymi. Gotowanie ją uspokaja, relaksuje i wprowadza harmonię w życie. Inspiracje kulinarne odnajduje każdego dnia, oglądając programy kulinarne, czytając blogi o gotowaniu, odwiedzając nowe restauracje, czy też inspirując się daniami znajomych.

Karolina Folgart

Jest pozytywnie nastawioną do życia studentką ostatniego roku kulturoznawstwa, dla której PKU stanowi integralną część jej osobowości. Nigdy nie walczyła z dietą. Przekuła dietę i chorobę na swoją mocną stronę i uważa, że to właśnie dzięki PKU ma tak pozytywne nastawienie do życia. Jest dyplomowanym muzykiem, na co dzień pracuje z muzyką. Jej wielkimi pasjami są: literatura, muzyka, film, moda, kuchnia, diety, fitness. W przyszłości planuje otworzyć własną agencję ślubną i świadczyć usługi jako profesjonalny wedding planner.

Maria Słupska

Studentka medycyny, której marzy się wyjazd do Nowej Zelandii i wielu innych zakątków świata. Uwielbia jeździć na nartach, konno, uczestniczyć ze znajomymi w koncertach i czytać o nowościach na temat zdrowego odżywiania. Przy tym wszystkim, zawsze ceni sobie dobre jedzenie, którego dieta PKU nigdy nie ograniczała. Samo gotowanie stało się dla niej czymś zupełnie naturalnym, co za każdym razem sprawia ogromną radość. I jest w tym naprawdę dobra. W dużej mierze, to właśnie przez dietę PKU, uważa siebie za osobę kreatywną.

Tabela PHE

Sprawdź

Kalkulator PHE

Oblicz

Najczęściej zadawane
pytania

Sprawdź
loading